Lion


2000

First Name Last Name Department Year Reason for Induction Location Earned
Jesus Acevedo Coral Gables 2000 1st Place Over 40 Florida
Kelvin Astrop Winston Salam 2000 1st Place Over 40 Chesterfield
Garth Barrow INEEL FD 2000 Sub 2:00 Over 40 WCIX
Mike Beck Cuyahoga Falls 2000 Member of 1st Place Team Freemont
Lisa Belanger Vaughan 2000 1st Place Female Gloversville
Steven Borski Plano 2000 Sub 100 Male OK City
Kelly Cardin Springfield 2000 Member of 1st Place Team Little Rock
Barry Chandler Upper Arlington 2000 Member of 1st Place Team Ohio
Steven Collier Palm Beach 2000 Member of 1st Place Team Florida
Paul Cox Vaughan 2000 Sub 100 Male WCIX
Greg Drummond Chesterfield 2000 Member of 1st Place Team Chesterfield
Tim Duff Haverhill 2000 Member of 1st Place Team Bethesda
Russell Elzinga Creve Cour 2000 Sub 2:30 Over 50 WCIX
Rob Fawcett Windsor 2000 Member of 1st Place Team Gloversville
Frank Fire Cuyahoga Falls 2000 Member of 1st Place Team Freemont
Alex Fredette Haverhill 2000 Member of 1st Place Team Bethesda
Adam Gabriel Upper Arlington 2000 Member of 1st Place Team Ohio
Jack Garvey Chicopee 2000 1st Place Over 40 Haverhill
Jim Gross Boise 2000 Sub 2:00 Over 40 Boise
Robert Hanneman Missoula 2000 Member of 1st Place Team Mandan
Dave Hawkes Richmond Hill 2000 1st Place Over 40 Gloversville
Randy Hill Leawood 2000 1st Place Over 40 Dallas
Darrell Hillman Windsor FD 2000 Sub 100 Male WCIX
Bryon Hopper Cheyenne 2000 Sub 2:00 Over 40 Memphis
Denny Howard Sarasota 2000 1st Place Over 50 Florida
John Hunt Pittsburgh 2000 Sub 100 Male Freemont
Don Ingersoll Upper Arlington 2000 Member of 1st Place Team Ohio
Michael Johnson Tacoma WA 2000 Sub 2:00 Over 40 Last Chance
Casidy Jones Minneapolis 2000 1st Place Female Orange County
Brett Kampmann Overland Park 2000 Member of 1st Place Team Dallas
Kim Kapes Fairfax 2000 1st Place Female VA Beach
Tyler Kimball Havervill 2000 Member of 1st Place Team Bethesda
Ed Kranski Palm Beach 2000 Member of 1st Place Team Florida
Esther Lakatos Vaughan 2000 Sub 3:00 Female Dubois
Stacy Lawton Fairfax 2000 1st Place Female Bethesda
Lonnie Lewis Chesterfield 2000 Member of 1st Place Team Chesterfield
Scott Long Boise 2000 Member of 1st Place Team Boise
Mitch Longley Palm Beach 2000 Member of 1st Place Team Florida
Eric Lupton Austin 2000 Member of 1st Place Team OK City
James Maley Hilton 2000 Sub 2:30 Over 50 Dubois
Jim Marusic Windsor 2000 Member of 1st Place Team Gloversville
Jason Mattox Chesterfield 2000 Member of 1st Place Team Chesterfield
Dano McGinn American River 2000 Member of 1st Place Team Orange Co
Brodie Mckendree Fairfax 2000 Member of 1st Place Team Ocean City
Mike Mclane Palm Beach 2000 Member of 1st Place Team Florida
Eric Meyer Byron 2000 1st Place Individual Upper Arlington
Jason Morss Ft. Lauderdale 2000 Member of 1st Place Team Deerfield Beach
Rebeca Murphy Westfield 2000 1st Place Female Haverhill
Carla Napoleon Miami-Dade 2000 1st Place Female Florida
Juan Ontiveros Chevron 2000 1st Place Over 50 El Paso
George Pappas Haverhill 2000 Member of 1st Place Team Bethesda
Barbara Peters City of Mason 2000 1st Place Female Freemont
Sam Price Lancaster 2000 1st Place Over 50 Ohio
Bernie Ray Palm Beach 2000 Member of 1st Place Team Florida
Brian Rothell Chesterfield 2000 Member of 1st Place Team Chesterfield
Tommy Sadler Winston Salam 2000 1st Place Over 50 Springfield
Clayton Sanbury Delta 2000 Sub 100 Male Dallas
Pete Santamaria Ft. Lauderdale 2000 Member of 1st Place Team Deerfield Beach
Kevin Schulze Surrey 2000 Sub 100 Male WCIX
Lori Shalberg Poudre FD 2000 1st Place Female Last Chance
Davis Smith Fargo 2000 1st Place Over 40 Mandan
Sherry Smith OK City 2000 1st Place Female Dallas
Mike Srozewski Springfield 2000 1st Place Over 50 Conway
Travis Strauser Cuyahoga Falls 2000 Member of 1st Place Team Freemont
Roger Tanner Austin 2000 Member of 1st Place Team OK City
Tom Taylor Cuyahoga Falls 2000 Member of 1st Place Team Freemont
Erica Todd Byron 2000 1st Place Female Champaign
Vincent Urquhart Chesterfield 2000 Member of 1st Place Team Chesterfield
Garret Venters Missoula 2000 Member of 1st Place Team Mandan
Harvy Wagner Winston Salam 2000 1st Place Over 50 Ocean City
Mike Walker Boise 2000 Member of 1st Place Team Boise
Jeff Welch Springfield 2000 Member of 1st Place Team Champaign
Adam Wentworth Haverhill 2000 Member of 1st Place Team Bethesda
David Witner Cuyahoga Falls 2000 Member of 1st Place Team Freemont