Event Results

2018 Events


Grand Island, NE- Day 2
Relays & Tandems
September 2, 2018


Tandem Results

1 Male Tandem German Minions Sören Warzok Nathan Wortmann 1 21.70
2 Male Tandem DANGERUSS ANIMAL RUSSELL BANNISTER DAMIAN MILLER 1 22.09
3 Male Tandem Cornbread & Cornfed Dave Egdorf Kyle Van Holland 1 22.90
4 Male Tandem USAFA Young Ones Edgardo Rodriguez-Hernandez Jon Donaldson 1 26.40
5 Male Tandem AGGRESSIVELY AVERAGE DAVID LAWSON THOMAS BOROUGHS 1 34.07
6 Male Tandem IRVING FIRE Team #1 Jace Allen Jacob Rives 1 36.46
7 Male Tandem Bash Bros Harvey Langrehr Aaron Armstrong 1 37.06
8 Male Tandem Straight Outta Colorado Richard Cabrera Louie Disney 1 44.29
9 Male Tandem IRVING FIRE Team #2 Jace Allen Jacob Rives 1 44.97
10 Male Tandem Not Clever Harvey Langrehr Jason Logsden 1 51.88
11 Male Tandem Benzel / Boshart Frederick Benzel Seth Boshart 2 06.49
12 Male Tandem Orleans Fire Chris Shada Brandon Wiedel 2 06.83
13 Male Tandem Keareny Volunteer Fire Department George Wiedel Sam Sutherland 3 03.86
1 Female Tandem Trap Queens Katie Carr Brenda Dankert 2 41.77
2 Female Tandem Turtle & Princess Sarah Fraiser Cheri Ardoin 2 52.70
3 Female Tandem The Original Wives of Todd Krukow Tricia Faimon Melissa Krukow 3 51.51
1 Over 40 Tandem Air Force Academy Classics Ken Helgerson Roy Dalton 1 33.69
2 Over 40 Tandem Texafornia Kirk Tanner Dave Valero 2 18.17
1 Over 50 Tandem The Falcon & Papa Smurf Ken Helgerson Carl Dickerson 1 32.84
2 Over 50 Tandem A Sooner & A Husker Rick Portilloz Lonnie Mitteis 1 47.04
3 Over 50 Tandem Fort Calhoun Over 50 Al Ertzner Dan Synowicki 1 48.87
4 Over 50 Tandem Numb &Number over 50 Jeff Wright Michael Grayson 1 50.33
1 Over 60 Tandem Over 60 Bill Christiansen Dave Punt 2 49.02
1 Co-Ed Tandem Hott Toddy Katie Carr Todd Krukow 1 42.67
2 Co-Ed Tandem Boudin Sören Warzok Cheri Ardoin 1 44.18
3 Co-Ed Tandem The Gruesome Twosome Ana Ruzevic Lance Conroy 1 46.47
4 Co-Ed Tandem Next Rung Sarah Fraiser Louie Disney 2 15.74
5 Co-Ed Tandem Team Trish Tricia Faimon Adam Sobotka 2 16.41

 

Seeding Round
201 RCFD Local 1040 1 14.73
202 FORNEY FIRE COMBAT/HUNTER FIRE PROTECTION 1 19.22
203 Benkelman Volunteer Fire Department 2 28.43
204 Norfolk Fire Reserves 1 51.71
205 3 Stooges 2 15.83
206 Minion Women 2 38.46
207 The Leftovers Over 50 1 38.06
208 All Guts Over 50 1 35.25
209 Team USAFA Relay 1 20.53
210 Grand Island C Team 1 53.26
211 Lonnie's Minions 1 15.47
212 Sioux Center Fire 1 17.91
213 Sand Springs Fire Sponsored by T R Safety Solutions 1 39.00
214 Grand Island 2 1 37.08
215 Keareny Volunteer Fire Department 2 39.94
Elimination Brackets
    
401 Norfolk Fire Reserves 1 45.60
402 Grand Island C Team 1 53.83
409 Benkelman Volunteer Fire Department 3 05.06
410 Sand Springs Fire Sponsored by T R Safety Solutions 1 49.76
415 Keareny Volunteer Fire Department 2 29.38
416 Grand Island 2 1 42.00
417 Norfolk Fire Reserves 2 05.20
418 RCFD Local 1040 1 32.61
419 FORNEY FIRE COMBAT/HUNTER FIRE PROTECTION 1 15.18
420 Team USAFA Relay 1 16.54
421 Sand Springs Fire Sponsored by T R Safety Solutions 1 42.41
422 Lonnie's Minions 1 34.85
423 Sioux Center Fire 1 26.19
424 Grand Island 2 1 31.93
425 RCFD Local 1040 1 12.61
426 FORNEY FIRE COMBAT/HUNTER FIRE PROTECTION 1 13.63
427 Lonnie's Minions 1 16.00
428 Sioux Center Fire 1 16.80
429 All Guts Over 50 1 37.36
430 The Leftovers Over 50 1 39.93
431 Minion Women 2 43.80
432 3 Stooges 2 13.51
433 FORNEY FIRE COMBAT/HUNTER FIRE PROTECTION 1 16.53
434 Sioux Center Fire 1 22.95
435 Lonnie's Minions 1 14.12
436 RCFD Local 1040 1 12.75